Hliníkové lodžie

Tieto lodžie sa skladajú z jednotlivých modulov, sú predsadené pred opravovaný objekt a môžeme ich (rovnako ako oceľové) dodať i tam, kde doposiaľ žiadne balkóny neboli.

Hliníkové lodžie môžeme realizovať na základe statického posudku až do výšky 6 poschodí bytového domu a v rozmeroch od 2,50 x 1,50 m až do 4,00 x 2,50 m.

Týmto prevedením sa dostatočne zväčší vonkajší priestor bytu, ktorý sa môže využiť nielen k odpočinku, ale i k posedeniu s priateľmi.

Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie

Hliníkové lodžie sa skladajú z jednotlivých modulov odspodu v logickom slede až po posledný balkón. Stoja na dvoch stavebných fundamentoch, ktoré sú pripravené podľa našich podkladov stavebnou firmou. Na tieto stavebné pätky s nasadzovacími rúrami sú pripevnené štyrmi veľmi kvalitnými hliníkovými podperami s kruhovým prierezom o priemere 110 mm. Tieto podpery nesú vertikálne zaťaženie a sú samostatným prvkom, nezávislým na budove. Rozloženie horizontálnych síl je zaistené pripojením k stene. Skladá sa z dosky (do dĺžky nastaviteľnej) s prírubou, aby bolo možné vyrovnať rôzne hrúbky tepelnej izolácie.

Alt Text
Alt Text
Alt Text

Podpery sú vedené skrz betónovú dosku, pričom spoj dvoch podpier medzi poschodiami je pod doskou, takže spoj nie je viditeľný. Tým sa redukuje dojem, že sú lodžie dodatočne pristavené. Betónová podesta je armovaná betónová doska, kde všetky nevyhnutné pripojenia pre podpery a stĺpiky zábradlia sú už pripravené. Tie sú samozrejme z ušľachtilej ocele. Pre ľahké odvodnenie je pochôdzna plocha vyrobená s ľahkým spádom a dažďová voda je priamo odvedená. Pochôdzna plocha je dodávaná ako hladká a podesta je odolná voči počasiu, takže si nevyžaduje žiadne ďalšie úpravy. Samozrejme, že je možné podlahu natrieť alebo položiť dlažbu. Jednotlivé časti konštrukcie zábradlia sú vyrobené z protikorózneho odolného hliníka. Je na ne možné montovať krátke alebo dlhé profily z moderných hliníkových materiálov.

Alt Text
Alt Text
Alt Text

Tieto profily dodávajú balkónu vzdušný elegantný vzhľad a zároveň chránia súkromie. Ľahko udržiavateľný hliník zaručuje stabilitu a odolnosť. Nad hornej lodžii je pultová strecha, na ktorej prednej strane je odkvap s odtokom. Krytina je zhotovená z 8 mm špeciálneho skla. Inú krytinu je možné dodať na želanie. Ako doplnok ponúkame zásteny, ktoré môžu byť namontované na jednej alebo obidvoch stranách lodžie. Na želanie a zvýšenie komfortu sa dodáva markíza v hliníkovom puzdre, ktorá sa upevňuje na predné podpery. Na zábradlie je možné dodať i praktický držiak na kvetináče.

Pomôžeme Vám s výberom a návrhom lodžie.

Napíšte nám

balkony@kaczer.sk

Opýtajte sa nás

Formulár

Zavolajte nám

+421 903 924 153